Maty grzewcze

Maty grzewcze
Folie grzewcze na podczerwień to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne.

 Folia grzejna na podczerwień to w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Wykonana jest z wysokiej jakości węgla o konkretnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są warstwowo za pomocą innowacyjnego rozwiązania kojarzonego z drukowaniem. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych.

Bazę folii grzejnej podłogowej stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folia grzejna zasilana jest za pomocą miedzianej taśmy, która podłączona zostanie do sieci elektrycznej na stałe. Sterowanie tym sposobem ogrzewania odbywa się za pomocą panelu wbudowanego w ścianę.

 

Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza na podczerwień? Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. W związku z tym bardzo zasadna jest także folia grzewcza sufitowa, umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

KORZYŚCI OGRZEWANIA FOLIĄ GRZEWCZĄ NA PODCZERWIEŃ:
  • Niewysoki koszt zakupu : Folie grzejne na podczerwień są tańsze od większości systemów      ogrzewania podłogowego i centralnego.
  • Żywotność : Dobra folia grzewcza na podczerwień jest wytrzymała na uszkodzenia i trwała, co pozwala szacować jej żywotność na sto lat.
  • Minimalne straty ciepła : Folie grzejne wytwarzają temperaturę w miejscu ogrzewania, dzięki czemu unika się strat ciepła wynikających z przesyłu energii.
  • Tania eksploatacja : Nowoczesne folie grzewcze podłogowe zużywają o połowę mniej prądu, niż tradycyjne maty grzewcze.
  • Brak kotła grzewczego : Zasilanie sieciowe sprawia, że folie grzewcze na podczerwień nie wymagają kotłowni, pieca CO  a także rozbudowanej sieci grzewczej.
  • Brak standardowych problemów z instalacją : Stosując folie grzewcze na podczerwień nie musimy się przejmować takimi obowiązkami, jak uzupełnianie wody sieci centralnego ogrzewania czy odpowietrzanie jej.
  • Brak kłopotów z kominem : Folia grzewcza na podczerwień nie wymaga odprowadzania spalin, więc odchodzą regularne                                                                                                                                                      sezonowe przeglądy i czyszczenie komina.
  • Brak sieci grzejników : Folia grzewcza 12V oraz zasilana prądem sieciowym może być montowana w obrębie ścian i podłóg.                                                                                                                                        W związku z tym unika się montażu grzejników będących kłopotem w nowoczesnych aranżacjach.
  • Całkowita automatyzacja : Nowoczesna folia grzejna nie wymaga pilnowania zapełnienia zasobnika z paliwem i kontroli                                                                                                                                                       temperatury, jak ma to miejsce przy standardowych kotłach.
  • Bezpieczeństwo eksploatacji : Grzewcza folia podłogowa, sufitowa lub ścienna nie spowoduje kłopotów z czadem lub nieprawidłowym odprowadzaniem spalin. Unika się także innych standardowych                                                                                                                                                                     problemów związanych z kotłami CO, takich jak groźba pożaru czy wybuchu.
GŁÓWNĄ A ZARAZEM JEDYNĄ WADĄ JEST PANUJĄCA W SPOECZEŃSTWIE OPINIA POWIELAJĄCA PRZEŚWIADCZENIE O KOSZTOWNYM EKSPLOATOWANIU TAKIEGO OGRZEWANIA.

Zapytaj o szczegóły naszych specjalistów

Doradzą ci w doborze idealnego rozwiązania dopasowanych do twoich potrzeb i oczekiwań.